PLUG&PLAY קונספט עיצוב חדש

PLUG&PLAY ככה מעצבים בית היום

עומדים לעצב את הבית שלכם? אל תשפצו לפני שתקראו על שיטת PLUG&PLAY

בדרך כלל הליך העבודה בין הלקוח למעצב הפנים  נראה כך:

הלקוח בוחר מעצב פנים, עושים פגישת היכרות, המעצב עושה שרטוט והדמיית תלת מימד לבית , בוחרים קונספט עיצובי, בוחרים קבלן, ומתחילים להסתובב יחד כדי לבחור את כל מה שצריך לקנות לבית.

ישנם מעצבים שמגבילים את מספר הפגישות והמפגשים לבחירת החומרים והרהיטים וישנם מעצבים שלא מגבילים. בפועל מדובר בתהליך ארוך, הכולל המון מפגשים בחנויות, פגישות בדירה בזמן השיפוץ ואין ספור שיחות טלפון והתכתבויות בין האישה למעצב, בין הבעל למעצב, שיחות ועידה עם הבעל עם האישה עם הקבלן ולפעמים עם האמא…

זה מסע ארוך, לעיתים מייגע ולעיתים גם מסע שלא נגמר כי בשלב מסויים נגמר הכסף ללקוח, נגמרים הכוחות, ובהרבה מקרים כאשר הלקוחות נכנסים לגור בבית הם כל כך מותשים שכבר אין להם כוח לבחור אביזרי נוי, שטיח, שעונים וצמחייה שהם הדברים  שלמעשה עושים בית מושלם ומעוצב.

לצערי מגיעים לפעמים למצב בו השקענו המון כסף, זמן ואנרגיות ובשורה התחתונה הבית לא גמור. ואם לא די בכך אז גם חרגנו בתקציב וגם בלוחות זמנים בגלל שלל סיבות מוצדקות ולא מוצדקות. (לא תמיד חורגים אגב…)

בטח שמעתם לא מעט סיפורים על זוגות ששיפצו וסיפרו לכם שהתהליך היה סיוט.

אז מה צריך לעשות אחרת כדי להגיע לבית מושלם?

כמעצב פנים עם 15 שנות ניסון ראיתי וחוויתי את כל סגנונות העבודה עם לקוחות והמסקנה שלי היא חדה וברורה. אם אתם רוצים בית מעוצב הדרך המהירה ביותר, הזולה ביותר והשפויה ביותר היא שיטת PLUG&PLAY שפיתחתי. אני מאמין שבעקבותיי ילכו רוב מעצבי הפנים בישראל. החלטתי להנהיג באומץ את התחום ולא ללכת כמו כולם.

מהי שיטת PLUG&PLAY

תחילת התהליך דומה למה שקורה כעת.

תחילה, אני נפגש עם הלקוח, שומע ולומד את כל צרכיו. מבין מה הסגנון העיצובי שהוא אוהב, מהם חלומותיו מהבית החדש, מה הוא ממש לא אוהב ועל מה הוא מתעקש שיהיה. לאחר מספר ימים נפגשים שוב ובפגישה אני מציג בהדמיה תלת מימד ממוחשבת וצבעונית את הקונספט של הבית. אני מציע 2-3 אופציות תכנוניות ועיצוביות. בפגישה דנים, חושבים ומעלים את כל היתרונות והחסרונות של כל אופציה, עושים שינויים קטנים שעולים בפגישה ובתום הפגישה יוצאים עם קונספט עיצובי לבית. הלקוח יודע איך יראה הבית, איזה חלוקה תהיה בו, אילו צבעים וחומרים. יודע לדוגמא שתהיה ספת עור חומה כי זה דבר שהוא מאוד רצה ויודע שיהיה קיר בריקים בסלון כי הצעתי והוא אהב וגם יודע שתהיה רצפת פרקט.

בפגישה הבאה אני מציג ללקוח כתב כמויות שכולל את כל הדברים שיש לעשות ולקנות כדי להגיע לבית המעוצב. המסמך כולל בפירוט הערכת עלויות של עלות השיפוץ, קניית מטבח חדש, רהיטים, גופי תאורה, קרמיקות, כלים סניטריים, חלונות, מזגנים  אביזרי נוי וכל מה שצריך לבית.

בתום הפגישה הלקוח יודע כמה יעלה לו הפרויקט ומה משך השיפוץ.

מרגע זה מתחיל המהפך שאני מציע בשיטת PLUG&PLAY   

למעשה, מרגע זה אני ורק אני מנצח על התזמורת. אני בוחר את כל הפריטים, קונה אותם, מנהל בפועל את אנשי המקצוע, מזמין השלמות של דברים שצריך, מבקר באתר ככל שנדרש, מפקח על בעלי המקצוע ודואג שהכל מתנהל כמו שצריך עד שהבית גמור, מושלם ומעוצב.

למעט מקרים חריגים, התפתחויות לא צפויות, או רעיון חדש שאני רוצה להציע, אני כמעט ולא מדבר עם הלקוחות, לא נפגש איתם ולא מתייעץ כשאני קונה מנורה או כשיש בעיה קטנה בזמן השיפוץ. מבחינתי שהלקוחות יהיה בחו"ל בזמן השיפוץ.

רק כך ניתן לסיים את פרויקט בזמן ותוך עמידה בתקציב

זאת הדרך הכי יעילה לעצב בית מושלם כולל הפרטים הקטנים כמו קניית מראה לכניסה לבית, שלט לדלת, תמונות ועוד.  

בלי לחץ, בלי ריבים בין בני הזוג ובלי חריגות בתקציב ובזמנים.

בטח יש לכם שאלות… אז קדימה

למה PLUG&PLAY ?

הקונספט הוא פשטות. תתחברו אלי ויש לכם בית מעוצב בדרך הכי מהירה והכי משתלמת.

איך נולד הרעיון?

לפני מספר שנים לקוח שלי אמר לי:" אני לא מבין בעיצוב, אם אני אסתובב איתך אני סתם אפריע לך. קח את כרטיס האשראי שלי ותעשה לי בית יפה" התוצאה הדהימה אותי. סיימתי את הפרויקט ללא חריגות בתקציב, לפני הזמן והבית יצא מדהים ומושלם. גם הלקוח וגם אני מאוד נהננו מהתהליך ואז הבנתי שכך צריך לעבוד. הרבה יותר נכון. כל אחד עם המקצוע שלו. אני לא אומר לרואה חשבון שלי איזה טופס למלא לביטוח לאומי. אני סומך עליו !

למה השיטה הזאת יותר זולה ויעילה ?

התשובה מאוד פשוטה. אני עובד פחות זמן בפרויקט לעומת השיטה המסורתית ולכן מחייב פחות את הלקוח. בנוסף אני עובד מהר יותר, ללא הצורך לשכנע את הבעל או האישה למה עדיפה אופציה א' על אופציה ב'. אני נהנה יותר בתהליך, יש לי אנרגיות טובות יותר ליזום ולמצוא רעיונות מקוריים. כך אני מספיק הרבה יותר.

הנה דוגמא שקוראת לי הרבה: הגעתי לחנות רהיטים כדי לקנות פריטים לדירה שאני מעצב. תוך כדי אני קולט שולחן סלון יפה שעומד בתקציב שלי לדירה אחרת שאני מעצב. אז אני פשוט קונה את השולחן באותו רגע ולא מחכה לאישור הבעל שמתקשר לאשתו והם חוזרים אלי עם תשובה של אולי כעבור יומיים שעד אז כבר השולחן נמכר … אז אם הפרויקט רץ לי מהר, כולם מרוויחים.

איך אני יודע מה לקנות ללקוחות אם הם לא איתי?

כפי שציינתי,  יש תהליך מאוד יסודי לפני שאני מתחיל לקנות פריטים לבית. אני לומד את הצרכים של הלקוח. מציג לו הדמיה תלת מימד.  מראה לו דברים באינטרנט ולעיתים עושה איתם סיור מקדים של כמה שעות באולמות תצוגה כדי ללמוד את הטעם והכיוון שלהם.

מאותו רגע אני יודע מה נכון ללקוח. יודע מה כן ומה לא. הרי הם ראו בהדמיה כבר איך הבית הולך להיראות ומה הקו העיצובי ואילו חומרים יהיה בבית. הבחירה לפרטי פרטים ואיפה אני קונה זה כבר באחריותי.

לדוגמא: אני לא אקנה ספה צעקנית בצבע אדום פרחונית לזוג מבוגר שביקש בית סולידי. הכל במסגרת של מה שסיכמנו.

ועוד דבר, אולי הכי חשוב. לקוחות לוקחים את שירותי כי הם אוהבים את הקו העיצובי שלי, אוהבים את הראש שלי, קבלו עלי המלצות. אז הם בידיים טובות. הניסיון לימד אותי שהלקוח לא תמיד רואה את התמונה המלאה בשלב הרכישות ולכן גם אם הוא אומר "לא נראה לי" הוא יכול להפסיד משהו יפה לבית שלו.

זה לא מלחיץ לתת כל כך הרבה אחריות למעצב?

ממש לא. אם אתה בתור לקוח סומך על בעל המקצוע שבחרת. תן לו לעבוד ולשרת אותך.

מה קורה אם הלקוח לא אוהב את התוצאה הסופית?

ראשית, זה מאוד מבאס אם זה קורה, אבל הלקוח יכול לא לאהוב משהו בעיצוב גם אם הוא מעורב לפרטי פרטים בבחירות. אין קשר לתהליך ולשיטה החדשה שאני מציע כאן. היו לי מקרים של לקוחות שבחרו לבד ספה אחרי ימים ארוכים של חיפושים ומאוד לא אהבו את מה שהגיעה אליהם הביתה.

נסיוני לימד אותי שאם עובדים נכון, הבית יוצא מדהים !

האם השיטה מתאימה לכל אחד?

לא. ישנם לקוחות שרוצים שליטה מלאה על כל התהליך ולהיות שותפים לכל בחירה והחלטה ולכן השיטה לא תתאים להם. במקרה של לקוחות כאלו אני מתמחר את העלות שלי בהתאם והיא תהיה יקרה יותר. אני יודע לעבוד גם כך.

ישנם לא מעט מעצבים ומעצבות פנים שהשיטה לא מתאימה להם כי אין להם רצון או מספיק ניסיון לקבל החלטות בשם הלקוח.

אני חושב שזאת השיטה הכי טובה ללקוח ולמעצב

איזה בקרה יש ללקוח מה קניתי?  וכמה עלו הפריטים?

מעבר לאמון שצריך להיות בין הלקוח וביני, כל מה שאני קונה מגובה בחשבונית על שם הלקוח עם פירוט מחירים עבור כל מה שנרכש. בנוסף אני מתחייב לעמוד בתקציב שהצבתי לנו בתחילת הפרויקט.

אהבתם? תחברתם לקונספט PLUG&PLAY וממש בקרוב תהיה לכם דירה מעוצבת וגם…רוגע.

דברו איתי

עידו לאור, מעצב פנים

טלפון נייד 5574223 – 054

WWW.IDOLAOR.CO.IL