מי לעזאזל צריך מעצב פנים?

היום בניגוד לעבר,  לא משפצים דירה ללא ליווי צמוד של מעצב פנים.

מה היתרון כאשר מעצב פנים מלווה את הלקוח בתהליך שיפוץ הדירה?

מעבר למטרה הראשית שהדירה תהיה מעוצבת, יפה ומדהימה חשובים גם דברים נוספים שיתלוו לתוצאה.

חשוב שהדירה תהיה פרקטית ולא רק מעוצבת. זכרו, דירה מעוצבת שאינה פרקטית תהפוך תוך זמן קצר לדירה לא יפה שלא נעים לגור בה! רוצים דוגמא? נניח שבחרנו שולחן סלון יפה מזכוכית כאשר ידענו מראש שיש 3 בנים שובבים שמשחקים בכדור בבית, ברור שתוך זמן קצר השולחן יישבר או שיהיה מכוסה בשמיכות שיגנו על השולחן כל הזמן, שתי האופציות אינן מראה מלבב… לכן מראש חשוב לבחור שולחן לא שביר. מעצב טוב ימנע מראש טעויות אלו.

בנוסף, מעצב הפנים דואג לבחירת החומרים הנכונים לדירה על פי ייעודו, התקציב שיש ברשותנו, והתאמה לסגנון העיצובי שאנו חפצים בו. ספה שעולה 30,000 ₪ לא בהכרח יפה יותר מספה שעולה 8,000 ₪ חשוב מאוד לקנות את הספה המתאימה ללקוח ולא תמיד זו שעולה יותר מתאימה יותר, בייחוד אם התקציב מוגבל. מעצב טוב יבחר ללקוח ספה בגודל המתאים לסלון, עם ריפוד פרקטי ויפה שעמיד בפני קטמים ובמחיר הנכון. הדבר רלוונטי כמובן לשאר הרבדים בבית כגון בחירת רצפה, מטבח ועוד. מעצב טוב יכול לחסוך המון כסף בקבלת ההחלטות שלו!

כולנו יודעים שתהליך שיפוץ דירה הינו תהליך ארוך, מורכב, יקר, כרוך בלחצים נפשיים לא מעטים עם עיכובים בלוחות זמנים ובעלי מקצוע בעייתיים שלא עומדים בלוחות הזמנים. אם זה מה שאתם חושבים ויודעים על שיפוץ דירה, דעו שזה ממש לא חייב להיות כך. מעצב פנים מקצועי אמור להפוך את חוויית השיפוץ לתהליך מהנה, מפרה עם הרבה סיפוק עצמי וחוויות טובות. הכל מתחיל בתכנון נכון ובשלבי עבודה נכונים. כך למשל אם עובדים בצורה מסודרת מכינים כתב כמויות מלא ובו התמחור של כל סעיפי השיפוץ והרכישות המתוכננות ובסופו נדע להעריך באופן ראוי את עלות השיפוץ טרם התחלתו ולהיערך בהתאם מבחינה תקציבית. זהו השלב בו ניתן לשנות החלטות כגון: קיצוץ עלויות , ויתור על חלק מהדברים שתכננו לעשות או הגדלת התקציב לשיפוץ. במצב הזה לא יהיה לנו הפתעות עם התקציב, לעומת זאת אם לא עובדים מסודר ולא מכינים כתב כמויות מקצועי, סביר להניח שנופתע בסופו של דבר מעלות הפרויקט ולעיתים החריגה יכולה להיות בעשרות ואף מאות אחוזים יותר.  לכן עבודה מסודרת עם מעצב פנים היא הערובה שלנו לעמידה בתקציב.

אותו עקרון נכון גם לאופן העבודה שלנו מול בעלי המקצוע. מעצב פנים טוב יודע לבחור בעלי מקצוע טובים, אמינים. יודע להנחות אותם באופן מקצועי מה עליהם לעשות ובכך למנוע עוגמת נפש בתהליך.

לסיכום – חשוב לדעת שמעצב פנים מקצועי מבטיח מעבר לדירה מעוצבת, גם תהליך נכון תוך עמידה בתקציב.